ابولفضل غالب، مدیر بازرگانی شرکت پالایش نفت تبریز :

پالایشگاه تبریز، در سایه ایزد منان و با تلاش و اهتمام مدیران و کارکنان زحمتکش، در راستای تحقق آرمان و استراتژی های بلندمدت ، موفق به دریافت تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان شد. 

از بین بیش از 150 واحد متقاضی، 49 واحد به عنوان واحد نمونه از سوی کمیته فنی انتخاب شدند که پالایشگاه تبریز موفق به کسب تندیس طلایی این همایش شد.

داشتن پروانه ساخت و پروانه کاربرد علامت استاندارد محصولات، قیمت مناسب، کیفیت بالای محصول، فعالیتهای نظام مند عرضه و فروش، برآورده سازی الزامات و قوانین ملی و بین المللی، اطلاع‌رسانی مناسب درباره مشخصه های کیفی و قیمت محصولات، داشتن نظام افزایش میزان رضایت و رسیدگی  به شکایات و نظرات مصرف‌کنندگان و نداشتن تخلف اقتصادی اثبات شده در مراجع ذیصلاح از جمله شاخص های انتخاب واحدهای نمونه و شرایط کسب گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان استان است.

پالایشگاه تبریز با داشتن گواهینامه ها و استانداردهای روز جهانی توانسته است با تنوع بخشی محصولات تا ۴۶ نوع محصول، ارتقای کیفیت و ارزش افزوده محصولات و آماده نمودن آنها جهت ورود به بازارهای جهانی گامی بزرگ در تحقق استراتژی های خود به خصوص در راستای ایفای مسئولیتهای اجتماعی؛ حفاظت از محیط زیست، مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کنندگان بردارد.

این پالایشگاه دارای گواهینامه های سیستمهای مدیریتی از جمله ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, ISO50001، HSE MS , IMS و همچنین گواهینامه استانداردهای محصولات است.