مرحله اول مسابقات قرآن کریم و اذان ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سطح کارکنان و خانواده شرکت پالایش نفت تبریز با حضور ۲۹۳ نفر برگزار شد.

مرحله اول مسابقات قرآن کریم و اذان ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سطح کارکنان و خانواده شرکت پالایش نفت تبریز با حضور ۲۹۳ نفر روز گذشته ۱۸ بهمن ماه در تبریز برگزار شد.

شاکرخفائی، رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل پالایشگاه تبریز نیز در این مراسم گفت: در این مسابقات پرسنل شرکت پالایش نفت تبریز به همراه همسران و فرزندانشان در قالب ۵ گروه سنی در رشته‌های مفاهیم قرآن کریم، صحیح‌خوانی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ تخصصی و اذان شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به این که تربیت فرزندان قرآنی از برنامه‌های چندین ساله شرکت پالایش نفت تبریز است، افزود: زبان قرآن زبان آموزش و پرورش و زبان هدایت است.

خفایی، با تاکید بر اینکه امروز برنامه‌ها، محافل و تربیت نسل قرآنی را مدیون انقلاب اسلامی هستیم، افزود: مسابقات قرآنی پالایشگاه تبریز در سطح مطلوب برگزار می شود و در این دوره از مسابقات دو نفر داور خانم نیز از ثمرات این مسابقات هستند.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل پالایشگاه تبریز تعداد کل شرکت کنندگان در این دور از مسابقات را ۲۹۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۲۰ نفر را آقایان و ۱۷۳ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد انگیزه جهت درک و فهم بیشتر قرآن کریم ، ایجاد فضایی برای تمرین رقابت کردن و تلاش سالم جهت نیل به کمالات انسانی حول محور قرآن کریم،ارتقاء توان خانواده‌ها در زمینه قران کریم و حوزه‌های مختلف آن، شناسایی استعدادهای قرانی و معرفی انها به جامعه و گسترش فرهنگ قرانی در جامعه، آشنایی خانواده های قرانی با همدیگر در راستای توسعه ارتباطات، حول محور قران کریم است.

خفایی در پایان گفت برگزیدگان این مرحله به مرحله دوم این دوره از مسابقات جهت رقابت با نمایندگان شرکتهای پالایشی خصوصی کشور عضو انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نفت کشور که در مشهد مقدس خواهد بود به رقابت خواهند پرداخت.