محفل انس با قرآن و تجلیل از برترین های قرآنی سال ۹۷ خانواده بزرگ شرکت پالایش نفت تبریز ویژه مسابقات قرآن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران عصر روز جمعه، ۱۰ خردادماه در سالن اجتماعات شرکت پالایش نفت تبریز برگزار شد.

در ابتدای این محفل علی اکبری آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کرد. غلامرضا باقری دیزج، مدیرعامل پالایشگاه نفت تبریز در این محفل ضمن عرض خیرمقدم به حاضران گفت: قرآن دستورالعمل زندگی ما انسان‌هاست و اگر بخواهیم در هر جایی در امورات دنیوی و اخروی پیشرفت کنیم باید به قرآن رجوع کنیم.

وی ادامه داد: قرآن برنامه زندگی است و برای این کار باید به آن نزدیک شویم و هرچه به قرآن انس پیدا کنیم دنیا و دین ما تضمینش بیشتر می‌شود.

باقری بیان کرد: هر کس در زندگی قرآن را پیش روی خود قرار داد و از آموزه‌های معنوی آن استفاده کرد نجات یافت و هر کس که به قرآن پشت کرد به طور قطع از سعادت و نجات دور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز، برون‌رفت از سختی‌ها و رهایی از مشکلات را در گرو تمسک به قرآن دانست و بیان کرد: هر کس در زندگی خود انس با قرآن داشته باشد بدون تردید تنیجه این انس مجالست با قرآن را خواهد دید.

وی، با بیان اینکه ما باید خودمان قرآن را بخوانیم و بعد به فرزندان خود انتقال دهیم، اظهار کرد: با پیاده شدن قرآن در جامعه اثری از تنش، استرس و تنش‌های اجتماعی دیده نخواهد شد.

باقری در خاتمه افزود: ما در شرکت پالایش نفت سعی می‌کنیم فرهنگ قرآنی بین کارکنان و خانواده آن‌ها پیاده شود و امیدواریم در این راه موفق شویم.

سپس گروه تواشیح معارج تبریز به اجرای دو قطعه از برنامه‌های خود برنامه پرداختند که مورد اسقبال حاضران قرار گرفتند.

در ادامه این محفل مهدی صفرزاده، حافظ کل قرآن که از فرزندان کی از کارکنان شرکت پالایش نفت تبریز است به اجرای برنامه پرداخت.

وی در ابتدا آیاتی از سوره مبارکه زمر را برای حاضران تلاوت کرد و سپس حاضران چند سوال از نامبرده پرسیدند و ایشان نیز ضمن پاسخگویی به سؤالات مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

سپس مجری برنامه از برترین‌های قرآنی شرکت پالایش نفت دعوت کرد تا به روی سن بیایند و جوایز خود را از مسئولان دریافت کنند که ابتدا ۴۶ نفر از بانوان و سپس ۴۱ نفر از آقایان که در مسابقات قرآن سال ۹۷ حائز رتبه برتر شده بودند با حضور در سن جوایز خود را دریافت کردند.

در ادامه نیز علی و زینب‌الهدی روحانی‌نژاد دو نفر از نوجوانان به اجرای برنامه پرداختند که مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

پایان‌بخش این محفل معنوی نیز تلاوت آیاتی از سوره مبارکه آل عمران توسط قاری نوجوان استانی امیر حسین تاروردی‌‌پور بود.