تولید روزانه ۶ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو۵ در پالایشگاه تبریز
زمان/تاریخ انتشار : سه شنبه 30 مرداد 1397
بازدیدها : 673

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز از تولید ۶ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۵ در این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت تبريز ، غلامرضا باقری دیزج گفت: پروژه تصفیه هیدروژنی نفت‌گاز آماده بهره برداری رسمی در هفته دولت است.

وی تولید نفت‌گاز با استاندارد یورو۵ به میزان ۶ میلیون لیتر در روز و روغن پایه با استانداردهای روغن پایه کلاس 2 را از مزایای بهره برداری از این واحد برشمرد.

باقری دیزج با بیان اینکه روغن پایه کلاس ٢ در حال حاضر به عنوان یک محصول وارداتی محسوب می شود، تصریح کرد: با تولید این محصول ما می توانیم بخش عمده ای از نیاز کشور را تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز همچنین اظهار داشت: پروژه تصفیه نفت گاز صرفا یک پروژه زیست محیطی است که بر اساس الزامات زیست محیطی و دستور حاکمیتی مکلف به اجرای آن شدیم.

وی ادامه داد: این پروژه توسط پیمانکار داخلی در حال اجراست که اخذ لیسانس و طراحی پایه آن توسط یک شرکت خارجی انجام شد اما طراحی تفضیلی و کارهای اجرایی خرید توسط شرکت داخلی و نظارت نیروهای توانمند شرکت پالایش نفت تبریز در حال انجام است.

باقری ظرفیت تولید واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز را ٣٠ هزار بشکه در روز عنوان کرد و افزود: سرمایه مورد نیاز اجرای این واحد بالغ بر ٧٠ میلیون یورو می باشد که با پروژه های جانبی مورد نیاز مانند تامین آب خنک کننده ، تصفیه واحدهای انتهایی واحد گوگرد سازی و تولید هیدروژن خالص در یک واحد PSA به حدود ١٠٠ میلیون یورو بالغ خواهد شد.

وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه، استاندارد کل محصولات تولیدی پالایشگاه تبریز از یورو٢ به یورو۵ ارتقاء می‌یابد.


نظرات