تقسيم 10 درصد سود خالص شرکت پالايش نفت تبريز بين سهامداران
زمان/تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مرداد 1394
بازدیدها : 2765

با برگزاري مجمع عمومي عادي سالانه پالايشگاه  تبريز براي سال مالي منتهي به 29 اسفند 93 تقسيم 10 درصد سود خالص شرکت به تصويب سهامداران رسيد.

 به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت تبريزدر مجمع عمومي عادي سالانه  پالايشگاه تبريز که به رياست، عادل‌ نژادسليم برگزار شد، صورت‌هاي مالي پالايشگاه تبريز مربوط به سال مالي منتهي به 29 اسفند سال 93 با رأي قاطع سهامداران به تصويب رسيد.

 مدير عامل شرکت پالايش نفت تبريز در اين مجمع در خصوص فعاليت‌هاي شرکت در سال گذشته گفت: در تمامي اهداف ميان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت شرکت توليد اقتصادي، مسووليت اجتماعي و رعايت قوانين زيست محيطي در نظر گرفته شده و مهم‌ترين هدف و اولويت شرکت ايجاد زمينه‌هاي لازم براي توسعه پايدار در کشور است.

محمدباقر دخيلي افزود: در سال گذشته حدود 38 ميليون و 514هزار بشکه نفت خام تصفيه و فرآورده‌هاي مربوطه به شرکت ملي پخش تحويل گرديد. وي با اشاره به فعاليت‌هاي زيست محيطي اين شرکت در سال گذشته، اظهارکرد: بخشي از محصول بنزين با مشخصات يورو 4 جهت مصرف کلانشهر تبريز توليد و تأمين شد که نقش بسيار موثري در کاهش آلودگي هواي تبريز به همراه داشته است.

دخيلي اضافه کرد: در همين راستا در سال گذشته واحد توليد گرانول گوگرد و واحد آسفالت جديد نيز به بهره برداري رسيد. وي گفت: واحد توليد قيرهاي ويژه و پروژه بزرگ تبديل نفت گاز توليدي به مشخصات يورو چهار در دست اجراست که جزو بزرگ‌ترين پروژه‌هاي زيست محيطي است.

مدير عامل شرکت پالايش نفت تبريز افزود: پروژه در دست اجراي ديگري که در سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد بازيافت گازهاي ارسالي به مشعل پالايشگاه در جهت کاهش ضايعات و امکان استفاده از گازهاي خروجي به عنوان بخشي از انرژي بازيافت شده جهت استفاده در فرآيندهاي پالايشي به ميزان 10 هزار تن در روز است که علاوه بر مزيت‌هاي قابل توجه اقتصادي سبب کاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي خواهد شد.

وي از جمله برنامه‌هاي شرکت براي سال آتي را گسترش بازارهاي فروش محصولات و تنوع بخشي به شيوه‌هاي فروش و توسعه فروش صادراتي شرکت، توليد محصولات جديد با ايجاد فرايند توسعه محصول وايجاد زنجيره ارزش براي شرکت با توليد محصولات جديد و اجراي برنامه استراتژيک شرکت در قالب يک برنامه پنج ساله و با چشم انداز پيشرو پالايشگاه‌هاي منطقه خاورميانه  با اعتبار جهاني عنوان کرد.

 معاونت مالي و سرمايه گذاري شرکت پالايش نفت تبريز نيز گفت: در اين مجمع تقسيم سود بين سهامداران با توجه به پروژه‌هاي در دست اجراي شرکت و همچنين نياز به تأمين مالي براي اجراي سريع‌تر پروژه‌هاي مجمع به ميزان 10 درصد سود خالص مجموعه تصويب شد.

غلامحسن قهرماني اقدم افزود: نظر به شرايط بهبود فضاي کسب و کار با توجه به رفع تحريم‌ها، بهبود وضعيت اقتصادي شرکت مورد انتظار است. وي ادامه داد: اميد است با توجه به برنامه افزايش سرمايه مجمع فوق العاده و با تأمين منابع مالي پروژه‌هاي در جريان نويد بخش آينده بسيار روشن براي سهامداران باشيم.

در اين مجمع موسسه حسابرسي فريوان به عنوان بازرس قانوني شرکت و روزنامه دنياي اقتصاد به عنوان روزنامه رسمي شرکت انتخاب شد.

 


نظرات