مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت : ۹۰ نفر از نخبگان کشور با اخذ مجوز برگزاری آزمون استخدامی و برگزاری آزمون های کتبی، عملی و تخصصی و فنی موفق به جذب خدمت در این پالایشگاه شدند.

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه تبريز غلام رضا باقری دیزج افزود: پالایشگاه تبریز  در راستای کیفی سازی فرآورده های نفتی برای صیانت از محیط زیست، اقدام به راه اندازی و بهره برداری از واحدهای جدید التاسیس گوگرد زدایی از نفت گاز، گرانول سازی گوگرد و بنزین سازی  کرده است.

وی ادامه داد: همچنین این شرکت برای ایفای نقش فعال و موثر مسوولیت های اجتماعی خود در امر اشتغال زائی برای راهبری این واحدهای سرمایه ای و جایگزینی نیروهای بازنشسته با اخذ مجوز از هیات مدیره شرکت اقدام به تامین و جذب نیروی انسانی نمود.

باقری گفت: داوطلبان از بین فارغ التحصیلان ممتاز و نخبه دانشگاه های سطح یک و دو کشور برای صیانت از فرار مغزها و ایجاد بستر مناسب برای رشد استعدادهای آنان از رشته های تحصیلی مهندسی شیمی، برق و مکانیک انتخاب شدند.

وی اظهار داشت: مرحله کتبی آزمون با همکاری دانشگاه صنعتی سهند و با حضور ۳۳۲ داوطلب واجد شرایط انجام شد.

مدیر عامل پالایشگاه تبریز گفت: با قبولی بیش از ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش  در ادامه مصاحبه های عملی، تخصصی، فنی و عمومی انجام و برگزیدگان این مرحله فرآیند معاینات فیزیکی طب کار، آزمایشات پزشکی بدو استخدام را طی کردند.

وی افزود: در نهایت ۹۰ نفر از پذیرفته شدگان در حال گذراندن دوره های آموزش مهارت و آشنایی با صنعت پالایش نفت، شناخت فرآیند واحدهای بهره برداری و تجهیزات و ماشین آلات مربوطه در بازه زمانی ۳ ماهه می باشند.