رونمایی از کتاب "پالایشگاه تبریز در گذر نفت وجنگ تحمیلی" درمراسم با شكوه گراميداشت روز شهداي پالايشگاه تبريز
زمان/تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آبان 1395
بازدیدها : 928

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: همزمان با 23مهر روز شهداي گرانقدر  پالايشگاه تبريز کتاب " پالایشگاه تبریز در گذر نفت و جنگ تحمیلی" رونمایی شد

شاکر خفایی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این کتاب توسط " محمدولی نصیبی" آزاده و جانباز دوران دفاع مقدس به نگارش در آمده است.

وی ادامه داد: این آزاده جانباز که سال های عمر خود را در زندان های بعثی گذرانده است پس از بازگشت به میهن اسلامی در پالایشگاه تبریز مشغول به فعالیت شده است.

خفایی اظهار کرد: نصیبی که اکنون به عنوان رئیس امور حقوقی و قراردادهای شرکت پالایش نفت تبریز فعالیت می کند توانسته است اسناد و مدارک معتبر و مهمی را از فعالیت های پالایشگاه جمع آوری و کتابت کند.

نویسنده کتاب " پالایشگاه تبریز در گذر نفت و جنگ تحمیلی" نیز در این خصوص گفت: هشت سال دفاع مقدس چنان صحنه های بی نظیر و بی بدیلی رادر صفحات تاریخ ترسیم کرد که دشمنان نظام و اسلام را به تعجب وا داشت.

محمدولی نصیبی ادامه داد: پالایشگاه تبریز به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین شرکت ها از لحاظ سوخت رسانی به جبهه های جنگ حق علیه باطل و کارخانه های شمالغرب کشور مورد توجه دشمنان نظام بود و بعثی ها سعی کردند تا با بمباران این پالایشگاه از توان ایران اسلامی بکاهند.

وی افزود: پالایشگاه تبریز و حوادث تلخ و شیرین آن در هشت سال دفاع مقدس جزو لاینکف تاریخ دفاع مقدس بشمار می رود و در اثر 22 بار بمبارانی که این شرکت را مورد هدف قرار داد این شرکت 29 شهید تقدیم نموده است.

نصیبی اظهار کرد: به همین دلیل احساس مسئولیت کردم تا اسناد ومدارک مربوط به پالایشگاه تبریز را در ایام انقلاب و هشت سال دفاع مقدس جمع آوری و در غالب یک کتاب به چاپ برسانم.

وی گفت: درفصل اول این کتاب خلاصه ای از چگونگی تشکیل و پیدایش نفت و تلاش و توطئه های شرکت های نفتی جهت تصاحب و بهره مندی از منابع نفتی بیان شده است.

نویسنده کتاب  " پالایشگاه تبریز در گذر نفت وجنگ تحمیلی" افزود: در فصل دوم کتاب به وضعیت، حوادث و رخدادهای پس از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی اشاره شده و در فصل سوم نیز زمینه آشنایی با کلیات فرآیندهای پالایشی و سرویس های جانبی پالایشگاه فراهم شده است.

وی ادامه داد: در فصل آخر این کتاب نیز به شهدای پالایشگاه تبریز که در قافله نور جان و سر باخته و دراتش ایمان سوختند اشاره شده است.

فرمانده سپاه عاشورا  نیز در این مراسم اظهار کرد: آرامش و امنیت امروز کشور را مرهون تلاش ها و مجاهدت های شهدا ، جانبازان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس اعلام کرد.

سردار کریمیان با بیان اینکه ماهیت جنگ تغییری نیافته بلکه شکل و ظاهر آن تغییر کرده است گفت: دشمن بسته به وضعیت و شرایط پروژه های متعددی برای مبارزه با نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است.

وی ادامه داد: بعد از شکست کودتای سال 88، دشمن برنامه حمله مستقیم و نظامی به ایران را کنار گذاشت و تشدید تحریم ها علیه کشورمان را در اولویت خود قرار داده است.

وی از عملیات نفوذ بعنوان آخرین پروژه دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: نفوذ فرهنگی، سیاسی و حاکمیتی مهمتر از سایر روش های تهدید کشور است و باید جلوی آن گرفته شود.

وی یادآور شد: آخرین تلاش دشمن برای ایجاد دوگانگی و دو قطبی کردن کشور، موضوع برجام و مخالفان برجام است.

مراسم با حضورخانواده هاي معزز شهداي پالايشكاه تبريز ، سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا، سردار جعفری مدیرکل ستاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان آذربایجانشرقی، امیر اسدی فر فرمانده بدافند هوایی شمالغرب کشور و سرهنگ احمدی فام جانشین فرمانده لشکر21 حمزه و سایر مدیران استانی برگزار شد ودر پايان مراسم يادمان شهداي پالايشگاه تبريزتوسط حاضرين  گلباران شد.

 


نظرات